İptal, İade, Değişim

İptal - İade - Değişim Şartları

Genel Şartlar

 • Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.
 • Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.
 • Ürün sevkiyat masrafı olan kargo ücretleri aksi belirtilmediği takdirde alıcılar tarafından ödenecektir.
 • Satın alınan her bir ürün, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile alıcının gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise, Alıcılar sözleşmeyi sona erdirebilir.
 • Satın alınan ürün, eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgesi, kullanım kılavuzu gibi belgelerle teslim edilmek zorundadır.
 • Satın alınan ürünün satılmasının imkansızlaşması durumunda, satıcı bu durumu öğrendiğinden itibaren 3 gün içinde yazılı olarak alıcıya bu durumu bildirmek zorundadır. 14 gün içinde de toplam bedel Alıcı’ya iade edilmek zorundadır.
 • Alıcı, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, Satıcının ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.

KREDİ KARTININ YETKİSİZ KULLANIMI İLE YAPILAN ALIŞVERİŞLER:

Ürün teslim edildikten sonra, alıcının ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan ürün bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından Satıcı'ya ödenmez ise, Alıcı, sözleşme konusu ürünü 3 gün içerisinde nakliye gideri SATICI’ya ait olacak şekilde SATICI’ya iade etmek zorundadır.

ÖNGÖRÜLEMEYEN SEBEPLERLE ÜRÜN SÜRESİNDE TESLİM EDİLEMEZ İSE:

Satıcı’nın öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum Alıcı’ya bildirilir. Alıcı, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. Alıcı siparişi iptal ederse; ödemeyi nakit ile yapmış ise iptalinden itibaren 14 gün içinde kendisine nakden bu ücret ödenir. Alıcı, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 14 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir, ancak bankanın alıcının hesabına 2-3 hafta içerisinde aktarması olasıdır.

ALICININ ÜRÜNÜ KONTROL ETME YÜKÜMLÜLÜĞÜ:

Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. ALICI , Teslimden sonra mal/hizmeti özenle korunmak zorundadır. Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır. Ürünle birlikte Fatura da iade edilmelidir.

CAYMA HAKKI:

ALICI; satın aldığı ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde, SATICI’ya aşağıdaki iletişim bilgileri üzerinden bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir.

SATICININ CAYMA HAKKI BİLDİRİMİ YAPILACAK İLETİŞİM BİLGİLERİ:

Ünvanı/Adı: www.ahsapnet.com

CAYMA HAKKININ SÜRESİ:

Alıcı, satın aldığı eğer bir hizmet ise, bu 14 günlük süre sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren başlar. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmelerinde cayma hakkı kullanılamaz.

Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar SATICI’ ya aittir.

Cayma hakkının kullanılması için 14 (ondört) günlük süre içinde SATICI' ya iadeli taahhütlü posta, faks veya eposta ile yazılı bildirimde bulunulması ve ürünün işbu sözleşmede düzenlenen "Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler" hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır.

CAYMA HAKKININ KULLANIMI:

3. kişiye veya ALICI’ ya teslim edilen ürünün faturası, (İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.)

İade formu, İade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER:

ALICI’nın isteği veya açıkça kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ve geri gönderilmeye müsait olmayan, iç giyim alt parçaları, mayo ve bikini altları, makyaj malzemeleri, tek kullanımlık ürünler, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallar, ALICI’ya teslim edilmesinin ardından ALICI tarafından ambalajı açıldığı takdirde iade edilmesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünler, teslim edildikten sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünler, Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınlara ilişkin mallar, Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallar, ile ses veya görüntü kayıtlarının, kitap, dijital içerik, yazılım programlarının, veri kaydedebilme ve veri depolama cihazlarının, bilgisayar sarf malzemelerinin, ambalajının ALICI tarafından açılmış olması halinde iadesi Yönetmelik gereği mümkün değildir. Ayrıca Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin cayma hakkının kullanılması da Yönetmelik gereği mümkün değildir.

Ko zmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini, kitap, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler ile kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.) iade edilebilmesi için ambalajlarının açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları gerekir.

TEMERRÜT HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI

ALICI, ödeme işlemlerini kredi kartı ile yaptığı durumda temerrüde düştüğü takdirde, kart sahibi banka ile arasındaki kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyeceğini ve bankaya karşı sorumlu olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini ALICI’dan talep edebilir ve her koşulda ALICI’nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI’nın uğradığı zarar ve ziyanını ödeyeceğini kabul eder.

ÖDEME VE TESLİMAT

Sitemiz üzerinde paylaşılan banka hesabına/hesaplarına Türk Lirası olarak banka havalesi veya EFT (Elektronik Fon Transferi) yapabilirsiniz.

Sitemiz üzerinden kredi kartlarınız ile, Her türlü kredi kartınıza online tek ödeme ya da online taksit imkânlarından yararlanabilirsiniz. Online ödemelerinizde siparişiniz sonunda kredi kartınızdan tutar çekim işlemi gerçekleşecektir.

Ahsapnet İptal Koşulları

 1. Ürünlerimizin hepsi kendi üretimimiz olduğundan siz sipariş verdiğinizde ürün aynı gün ya da ertesi günü hazırlanmaya başlıyor. Bu sebeple üründen vazgeçme durumunuzu, sipariş verdiğiniz tarihten itibaren en geç 3 iş günü içerisinde bize bildirmenizi rica ederiz.
 2. Web sitemiz üzerindeki renk, boyut ve ürün özellikleri haricinde özel değişiklik veya kişiselleştirme yapılan ürünleri iptal edemiyoruz. (1. maddede belirtilen 3 iş günü süresini geçti ise).
 3. Siparişinizin üretimi tamamlanıp, sipariş ettiğiniz ürün veya ürünler kargoya verildiyse siparişiniz iptal edilemiyor. Böyle bir durumda kargo kabul edilmeyip, iade hakkınızı kullanabilirsiniz. (2. madde'de belirtilen durumlar dışında)
 4. İleri teslimat tarihli bir sipariş vermişseniz, sipariş verilen ürün veya ürünlerden vazgeçme hakkınız yine sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 3 iş günüdür.
 5. İleri tarihli siparişlerinizin iptali durumlarında, sipariş edilen her ürün için stokta tutulduğu ay başına 100 TL depolama ücreti talep edilir.
 6. Alt limitli indirim kuponu veya hediye çeki kullanılmış siparişler için, siparişin içindeki herhangi bir ürünün iptal edilmesi halinde kalan sipariş tutarı alt limiti karşılamıyor ise geçerli kampanya devre dışı kalır ve ücret iadeniz kalan tutara göre yapılır.
 7. Ürünün üretim süresinin dolmasına 2 gün kalıncaya kadar ücretsiz iptal hakkınız bulunmaktadır. Bu süreden sonra kargo ile gönderimi yapılan ürünler için 20 TL, nakliye ile gönderimi yapılan ürünler için 100 TL iptal bedeli karşılığında iptal edebilirsiniz.
 8. Ücret iadeniz, iptal talebiniz alındıktan sonra iptal şartlarına uygun ise 3 iş günü içerisinde talimat geçilir.
 9. Kazanılan hediye çeklerinin kullanılması sonrası oluşabilecek iptal durumlarında, ücret iadesi yapılmayıp aynı tutarda yeni bir hediye çeki verilir.

Ahsapnet.com İade Şartları

 • 14 gün içinde aşağıdaki durumlar haricinde ürün iadesi hakkınız bulunmaktadır.
  1. Özel sipariş: Sipariş edilen üründe sipariş tarihinde Ahşapnet.com web sitesinde yer alan seçenekler dışındaki ölçü, renk ve vernik değişiklikleri, ayak rengi değişikliği, köşe yönü değişimi vs. gibi durumlar varsa ürün, iade alınamamaktadır.
  2. Hijyenik ürünler: Yapısı gereği kişiye özel ürünler olup, hijyen sebebi ile bu tarz ürünlerin iadesi alınamamaktadır (yatak, yastık, tekstil ürünleri).

Ücret iadesi yapılabilmesi için ürünün orijinal paketi ile teslim edilmesi gerekmektedir. Orijinal paketinin olmaması halinde, ürünün taşınırken zarar görmeyecek bir şekilde paketlenmesi sorumluluğu müşteriye aittir ve ürünün taşınması sırasında ortaya çıkabilecek hasarlardan müşteri sorumludur.

 • Ürünün üretiminden kaynaklı bir sorunu var ise 30 gün içerisinde, ürünü ücretsiz iade edilebilirsiniz.
 • Kargo bedeli alınmış olan ürünlerin keyfi iadesinde kargo ücreti iade edilmemektedir. Kargo bedeli alınmamış ürünlerin keyfi iadesinde 20 TL iade bedeli karşılığında iade hakkınız bulunmaktadır.
 • Nakliye bedeli alınmış olan ürünlerin keyfi iadesinde nakliye ücreti iade edilmemektedir. Nakliye bedeli alınmamış ürünlerin keyfi iadesinde 100 TL iade bedeli karşılığında iade hakkınız bulunmaktadır.
 • Outlet ve teşhir ürünleri iade alınamamaktadır. Bu sebeple outlet ve teşhir ürünlerimiz ile ilgili detaylı bilgileri ürün detay sayfasında bulabilirsiniz.
 • Ürünlerimizin ölçülerini sitemizde belirtiyoruz. Satın aldığınız ürünün ölçüsünün evinize uymaması iade şartlarımız dışındadır. Ürünü satın almadan önce sitemizde bulunan ürün ölçülerine göre; apartmanınızda taşınabilir mi, odanıza sığar mı, kapıdan geçer mi ve benzeri önemli kontrolleri yapmanızı rica ediyoruz.
 • Kargo ile gönderilen siparişlerde ürün teslimatında mutlaka ürün paketi üzerinde hasar kontrolünü yapmanızı rica ediyoruz. Ürün paketinde veya üründe herhangi bir hasar bulunması durumunda kargo görevlisine “Hasar Tespit Tutanağı” tutturunuz ve ürünü teslim almayınız. Ya da ürün size geldiğinde açmadan üründen vazgeçmeniz halinde (Ancak yukarıda belirttiğimiz durumlar dışında bu mümkündür. Yani üründe sitemizde yer alan seçenekler dışında bir özelleştirme yapılmadıysa.) ürünü teslim almayıp kargoya geri verebilirsiniz. Bu durumların ikisinde de mutlaka 0533 747 12 91 numaralı telefondan müşteri hizmetlerimizle iletişime geçmenizi rica ediyoruz.
 • Kargo ile iade edilecek ürünlerin mutlaka firmamızla iletişime geçtikten sonra alınacak iade kodu ile belirtilen kargo firması aracılığıyla iade edilmesi zorunludur. Aksi takdirde oluşacak kargo maliyetleri alıcıya ait olup firmamız sorumlu değildir.
 • Ücret iade talimatı ürün bize ulaştıktan sonra önceden belirttiğiniz durumlar dışında hasarsız ve iade şartlarına uygun ise 3 iş günü içerisinde geçilir (Keyfi iade durumlarında ücret iadesi yapılırken siparişte alt limitli kupon kullanılıp kullanılmadığı dikkate alınır).
 • Kazanılan hediye çeklerinin kullanılması sonrası oluşabilecek iade durumlarında, ücret iadesi yapılmayıp aynı tutarda yeni bir hediye çeki verilir.

Ahşapnet Değişim Koşulları

 • Eğer ürününüzü teslim almadıysanız ve değişim hakkınızı kullanmak istiyorsanız, ilk önce aldığınız ürün için iptal şartlarına uygun olarak iptal talebinde bulunmanız gerekmektedir.
 • Değişim talebiniz, iptal şartlarına uyuyor ise; siparişiniz iptal edilir ve yeni siparişiniz işleme alınır.
 • Değiştirdiğiniz ürünün fiyatı, yerine almak istediğiniz ürünün fiyatından daha yüksek ise Ahşapnet yeni sipariş oluştururken, fiyat farkını ödemeyi yaparken kullandığınız metotla iade eder.
 • Değiştirdiğiniz ürünün fiyatı, yerine almak istediğiniz ürünün fiyatından daha düşük ise fiyat farkını ödemenizden sonra yeni siparişiniz oluşturulur ve işleme alınır.
 • Sipariş verdikten sonra ürün renginde değişlik yapma talebinizi sipariş tarihinden en geç bir sonraki güne kadar işleme alabiliriz. Sonrasında renk değişimi talebiniz olursa ürün teslimat süresinde gecikme ve/veya tarafınıza masraf bedeli yansıyabilir.
 • Ürünü teslim aldınız ve değişim hakkınızı kullanmak istiyorsanız; ilk olarak satın almış olduğunuz ürünü Ahşapnet'a iade şartlarına uygun olarak iade etmeniz gerekmektedir. (İade şartlarına göz atabilirsiniz.)
 • Değişim talebiniz, iade şartlarına uyuyor ise, önceden aldığınız ürünün iadesi Ahşapnet'a ulaştıktan sonra yeni almak istediğiniz ürünün siparişi işleme alınır.
 • Değiştirdiğiniz ürünün fiyatı, yerine almak istediğiniz ürünün fiyatından daha yüksek ise Ahşapnet ürününüzü teslim aldıktan sonra yeni sipariş oluşturur ve fiyat farkını, ödemeyi nasıl yaptıysanız, o şekilde iade eder.
 • Değiştirdiğiniz ürünün fiyatı, yerine almak istediğiniz ürünün fiyatından daha düşük ise Ahşapnet ürününüzü teslim alır ve fiyat farkını ödemenizden sonra yeni siparişinizi işleme alır.
 • Kazanılan hediye çeklerinin kullanılması sonrası oluşabilecek değişim durumlarında, ücret iadesi yapılmayıp fark tutarında yeni bir hediye çeki verilir.

*Keyfi iade: Ahşapnet tarafından kaynaklanmayıp, müşterinin 14 iş günü içerisinde cayma hakkını kullanması durumudur.